Kurumsal Veri Yönetimi

Her zaman doğru veriyi, doğru zamanda,

doğru yerde ve doğru maliyetle elde edin.

Veri depolama maliyetlerinizi %80 düşürün!

Tek katmanlı transparan veri yönetimi

Oluşturulan yeni verilerin %80’i ilk 3 aydan sonra yılda sadece 1-2 defa kullanılıyor. Örneğin hastanelerde çekilen medikal görüntüleri ilk 2-3 ay içinde hastanın tedavi süresinde aktif olarak kullanılır, ancak tedavi sonrası bu veriler uzun süre kullanılmaz ve aktif veri depolama üzerinde yer kaplar. Buna benzer bir çok örnek paylaşabiliriz.

RNG Teknoloji yoğun kullanılmayan verileri aktif disk veya depolama sistemi üzerinde yer kaplamaması için bu verileri Object Storage ‘e veya teyp çözümlerine transparan olarak içeriğini taşır ancak dosya kaynak tarafta gözükür ve çağrıldığı zaman az bir geri yüklenme gecikmesi ile geri gelir. Bu işlem belirleyeceğiniz kurallara göre otomatik çalışır.

Bu teknoloji NTFS formatını ve dosyalara atanmış güvenlik ayarlarını değiştirmeden Windows diskinizi daha uygun maliyetli disk veya teyp çözümüne genişletmenizi sağlar.

Kurumsal veri yönetimi

Birden çok katmanlı transparan veri yönetimi

Bilişsel çözümlerin ham maddesi verilerdir. Kurumsal işletmeler bu verileri analiz ederek yorumlar ve faydalı sonuçlar elde eder. Artık üretilen her bir veri ciddi öneme sahiptir. Daha önce kamera kaydı sadece hırsızlık vb. durumların tespiti için kullanılırdı, şimdi ise o kameralar bizi tanıyıp arka plandaki büyük veri analizi sayesinde bize önerilerde bulunmakta.

Bilişsel veri altyapılar NVMe, SSD, Disk, Tape ve Cloud gibi birçok katmandan oluşur ve veri hangi katmanda olursa olsun uygulamalar tarafından erişebilir durumdadır. Son derece detaylı ve gelişmiş kurallar sayesinde sofistike kurallar tanımlayabilirsiniz.

Bu altyapılar dağıtık yapılardaki verileri tek bir alan adı altında kullanmanızı sağlar, örneğin 20 şubeniz varsa 20 farklı depolama sistemini yönetmek yerine bölgelere köse cihazları/yazılımları kurarak tek bir depolama sistemi gibi kullanabilirsiniz. Herhangi bir bölgeden eklenen dosya diğer bölgelerde gözükür ve çağırıldığı zaman az bir gecikme ile ulaşır.