Kurumsal Veri Depolama Çözümleri

Bize sadece ulaşmak istediğiniz hedefi iletin, gerisini bize emanet edin!

Size en iyi depolama altyapısını oluşturabileceğimizi garanti ediyoruz.

En iyi sonucu elde edin!

Her işletmenin ihtiyacı, yapısı ve iş yükleri farklıdır. Depolama sistemleri birçok parametreye göre değerlendirilmeli. Veri türler, erişim protokoller, veri yönetimi özellikleri, güvenlik vb. örnekleri paylaşabiliriz.

RNG Teknoloji odaklı ve deneyimli uzmanları ile veri depolama ihtiyaçlarınızı detaylı olarak analiz ederek doğru çözümü en uygun bütçe kapsamında elde etmenizi sağlayacaklar.

RNG Teknoloji ayrıca profesyonel destek hizmetleri ve yönetilen hizmetleri ile işletmelerin kurumsal veri altyapılarını olabildiğince verimli ve maksimum güvende kullanmalarını sağlar.

Full Flash Blok Veri Depolama

Şimşek hızında performans

En son teknoloji NVMe çözümleri normal SSD ‘lere göre 6 katı kadar daha yüksek bant genişliği ve düşük gecikme özelliği sayesinde 20.000.000 IOPS‘a kadar performans elde etmemizi sağlar.

Veri tabanı, finans uygulamaları, e-ticaret, yapay zeka (AI), makine öğrenmesi (ML) vb. yoğun IO gerektiren uygulamalar kullanıyorsanız veya kullanacaksanız bizimle temasa geçerek size bu konuda en doğru çözüm için yardımcı olalım.

RNG Teknoloji ayrıca blok depolama altyapınız için profesyonel destek hizmetleri sağlayarak bu çözümleri olabildiğince verimli ve maksimum güvende kullanmanızı sağlayacaktır.

Hibrit Blok Veri Depolama

Yüksek Hız Yüksek Kapasite ile Birlikte

Hybrid veri depolama çözümleri yüksek performans ile birlikte yüksek kapasite sağlar ve sonuç olarak maliyetlerin azalmasını sağlar. Örneğin veri tabanı kullanıyorsanız ve bu veri tabanının sadece bir bölümü aktif çalışıyorsa bu sistem daha çok aktif olan Blokları en hızı diske taşır, bu sayede daha az performansa ihtiyaç olan veriler daha düşük performanslı ancak yüksek kapasiteli disklerde saklanır. Hibrit veri depolama çözümleri özelliklerine bağlı olarak 4 katmana kadar destekler.

NVMe  >>  SSD  >>  SAS 10K  >>  NL-SAS 7.2K

VMware vSAN Blok Veri Depolama

Hyperconverged mimari (Sunucu+Depolama)

RNG Teknoloji, VMware ‘in Türkiye’deki yetkin iş ortaklarından biri olup VMware çözümleri alanında profesyonel çözümler ve destek hizmeti sağlamaktadır.

RNG Teknoloji işletmelerin vSAN ihtiyaçlarını detaylıca analiz ederek işletmeler için hibrit veya full flash mimarilerin oluşturması için tüm aşamalarda profesyonel destek hizmeti sağlar.

İşletmeler kurgulayacakları vSAN projeleri için RNG Teknolojinin gelişmiş LAB ortamlarında bu teknolojileri önceden detaylıca deneyimleyebilir, tüm süreçte uzmanlarımız her aşamada destek ve danışmanlık sağlayacaktır.

Yazılım Tabanlı Depolama (SDS)

Kendi Veri Depolama Çözümünü Oluştur (Blok-Dosya)

Yazılım tabanlı depolama çözümleri son derecede esnek, pratik, yüksek SLA sunabilen ve etkileyici şekilde performanslı çözümlerdir. Örneğin 2U ‘lık bir cihazda ve toplam 12 NVMe disk ile 4K da 350.000 IOPS ‘u stabil olarak elde edebilirsiniz. SDS çözümlerini standart sunucular üzerinde kurabilir ve JBOD ve JBOF ‘lar ile kapasiteyi ve performansı arttırabilirsiniz. Bu çözümlerde ister NL-SAS ister 10K SAS, SSD veya NMVe gibi son derece hızlı diskleri kullanabilirsiniz.

SDS çözümleri snapshot, stretched cluster, aktif-pasif node, async replication, güçlü ve alternatifli sıkıştırma ve tekilleştirme algoritmaları sayesinde kurumsal özellikler sunar.

RNG Teknoloji gelişmiş LAB ortamlarında bu teknolojileri hazırda barındırır ve ilgilenen işletmeler bu çözümleri şirketimizde veya uzak bağlantı üzerinden deneyimleyebilirler.

Dosya depolama çözümleri (File Storage)

Dosya depolama sistemleri/çözümleri basit gibi de gözükse birçok detay içerir. Özellikle hızla artan veri boyutları, çeşitli dosya türleri ve depolanan verilerin önemini göz önünde bulundurduğumuzda bu çözümlerin ne kadar da dikkatli projelendirilme yapılması gerektiğini ortaya koymaktadır.

RNG Teknoloji olarak bu konuda yüksek deneyime sahibiz. İşletmelerin dosya depolama ihtiyaçlarını analiz edip ardından bu alandaki yeni teknolojileri/özellikleri işletme ile paylaşarak işletmenin modern bir dosya depolama sistemi/çözümüne kavuşmasını sağlayabiliriz.

Nesne Depolama Çözümleri (Object Storage)

Eğer dosya, yedekleme verileri, resim, video dosyaları veya hastane görüntüleri gibi yapılandırılmamış verileri uzun yıllar güvenli ve güvenilir biçimde saklamak istiyorsanız nesne depolama çözümüleri doğru tercih olacaktır.

Nesne depolama çözümleri normal dosya depolama çözümlerine göre verilerinizi istediğiniz yerden depolamanızı ve istediğiniz yerden güvenli biçimde ulaşmanı sağlar.

RNG Teknoloji Object Storage çözümlerinde yüksek deneyime sahiptir ve bu alanda 2014 den beri profesyonel çözümler sağlamaktadır.

Eğer var olan Object Storage çözümünüzü geliştirmek veya yeni bir çözüm arayışı içindeyseniz bizimle temasa geçerek tecrübelerimizi sizinle paylaşalım.

Bulut Ortamında Veri Depolama Altyapınızı Oluşturalım!

İster blok, ister dosya veya nesne depolama ihtiyacınızı herhangi bir bulut ortamında oluşturmanızı sağlayabiliriz. İşletmeler bu sayede komşuların oluşturduğu gürültülerden etkilenmez, sonuç olarak performanslarını garanti etmiş olurlar.

Bulut ortamına kurulacak depolama çözümleri geniş senaryolar için uygulanabilir, bunların bazıları: İş kritik sunucular için performans garantisi, yüksek veri güvenliği, hibrit altyapı, test, geliştirme vb. örnekleri paylaşabiliriz.

Bu konuda detaylı bilgi, analiz çalışması, projelendirme, kurulum ve yönetimi gibi hizmetleri sağlamaktayız. Bizimle temasa geçerek bu konuda size nasıl bir dünya yaratacağımızı anlatalım.

Profesyonel Hizmet

Veri depolama çözümleri ile ilgili strateji, tasarım ve işletme hizmetlerimiz hakkında bilgi edinin.

  • Projelendirme hizmeti
  • Kurulum ve yapılandırma hizmeti
  • Danışmanlık ve eğitim
  • Yüksek süreklilik (Stretched Cluster)
  • Felaketten kurtarma senaryoları
  • Replikasyon hızlandırması için WAN Optimizasyon çözümü
  • Depolama sanallaştırma hizmeti
  • Güncelleme ve taşıma (migration) hizmeti
  • Ransomware karşı verilerin korunması
  • İzleme ve performans iyileştirmesi