Kurumsal Veri Çözümleri

RNG Teknoloji günümüzün iş yükleri ve ihtiyaçları için işletmelerin kurumsal veri altyapılarını en iyi sonuç için modernize eder

• Yedekleme ve kurtarma

• Olağanüstü Durum Kurtarma ve Çoğaltma

• Uzun süreli veri koruma (Arşiv)

• Kasıtlı planlanan tehditlere karşı koruma

• Geliştirme ve Test (Kopya Yönetimi)

• Acil durum kurtarma otomasyonu

• Güvenlik ve Uyumluluk

Yedekleme ve Kurtarma

Kurumsal veriler işletmelerin can damarıdır. RNG Teknoloji işletmelerin kurumsal verilerini günümüzün modern veri koruma ihtiyaçlarına yönelik dünyaca kanıtlanmış çözümler ve mühendislik hizmetleri ile en üst seviyeye taşır.

RNG Teknoloji kurumsal verilerin korunması için aşağıdaki hizmetleri sağlar.

1. Strateji tasarımı
2. Danışmanlık ve projelendirme
3. Profesyonel destek hizmetleri
4. Yönetilen hizmet (kısmı veya tüm)
5. Eğitim

Olağanüstü Durum Kurtarma ve Çoğaltma

Majör durumlar ve planlanan kasıtlı tehditlerden dolayı aktif hizmet sunan sunucular veya veri merkezinin tamamen devre dışı kalması kurumsal işletmeler için kabul edilmez bir durumdur.

RNG Teknoloji kanıtlanmış çözümler ve deneyimli mühendisler sayesinde işletmelerin olağanüstü durum kurtarma ihtiyaçları için strateji tasarımı, danışmanlık, projelendirme, profesyonel hizmet, yönetilen hizmet ve eğitim hizmeti sağlar.

Uzun süreli veri koruma (Arşiv)

Kurumsal verilerin regülasyonlar gereği uzun yıllar güvenli ve güvenilir biçimde korunması gerekir.

Mühendislerimiz gelişmiş pasif veya aktif arşiv çözümleri ile işletmelerin uzun dönem veri koruma ihtiyaçlarını herhangi bir ortamda (tesis içi, bulut, hibrit) oluşturmalarını sağlar.

RNG Teknoloji gelişmiş veri yönetim çözümleri sayesinde ister Windows işletim sistemi üzerindeki dosyaları ister hadoop veya IBM GPFS verilerini arşivlemenize yardımcı olur.

Arşivleme ihtiyaçları işletmeden işletmeye göre farklılık gösterir, bu yüzden bizimle temasa geçerek işletmenize özel çözümler geliştirelim. Modern çözümleri ile birleştirerek fark yaratalım.

Kasıtlı Planlanan Tehditlere Karşı Koruma

Veriler arttıkça önemi de artmakta ve beraberinde risklerde aynı oranda artmaktadır. Deprem, yangın, elektrik arızaları vb. bildiğimiz majör durumlar dışında en büyük tehditler ise kasıtlı planlanan tehditler.

Bu tehditleri iki gruba ayırabiliriz, doğrudan kişiler tarafından gerçekleşen saldırılar, diğeri ise kişiler tarafından daha önceden hazırlanan ve sisteme enjekte edilen kötü amacı kodlar.

RNG teknoloji verilerin her türlü risk ve tehditlere karşı koruyabilmeniz için stratejiler geliştirmenize ve uygulamanıza profesyonel biçimde yardımcı olur.

Geliştirme ve Test (Kopya Yönetimi)

Kurumsal işletmeler birçok önemli uygulamalar ve iş kritik sunucular kullanır.  İşletmeler bu tür yapılarda yapılacak önemli değişiklikleri ve güncellemeleri öncesinde detaylıca test etmek isterler.

Birçok işletme bu gibi ihtiyaçlar için sunucuyu tamamen farklı bir isimde geri yükler veya clone oluşturarak test yaparlar, ancak modern ve kurumsal veri çözümleri işlemlere arzu ettikleri sunucu/ları doğrudan yedekleme verileri üzerinden Instant Restore özelliği ile açmalarını sağlayarak test veya geliştirme amaçlı kullanmalarını sağlar. İşletmeler ayrıca bu sunucuları testler sonrası gerçek ortama dönüştürebilir.

Acil Durum Kurtarma Otomasyonu

RNG Teknoloji kurumsal işletmelerin acil durum planlarını otomatikleştirmek için modern çözümler sağlar. Bu çözümler son derece esnek, tamamen ara yüzden yapılabilen kurallar ve VMware ve/veya global servis sağlayıcıları destekler.

Otomasyon yapısını acil durumlar dışında verilerin dış ortama politikalara bağlı olarak çoğaltılması ve uygulama seviyesinde scriptlerin çalıştırılmasını sağlar.

Güvenlik ve Uyumluluk

RNG Teknoloji kurumsal verilerin güvenirliği ve regülasyonlara uyumlu biçimde korunması ve erişilmesi için gelişmiş stratejiler oluşturmanıza ve uygulamanız yardımcı olur.

RNG Teknoloji ayrıca işletmelerin kurumsal verilerini tek bir modern platform üzerinde yönetilmesini ve korunmasını sağlar. Bu sayede işletme hassas bilgilere belli kişilere belli yetkiler kapsamında erişmelerini ve çok daha detaylı biçimde takip ve izlenmesini sağlar.